2018-04-11

Michał – o sobie

Nazywam się Michał Gałązka. Jestem certyfikowanym coachem ICC i konsultantem MindSonar, mężem i ojcem, synem i bratem, i pewnie jak każdy z nas mógłbym wymienić kilka lub kilkanaście ról życiowych, w których bywam – rzadziej lub częściej. Od kilku lat zajmuję się intensywnie własnym rozwojem osobistym, ukończyłem studia podyplomowe, kurs coachingu, kurs certyfikacyjny MindSonar.

Łącząc te nowe kompetencje z poprzednimi doświadczeniami w branży IT – zarządzaniu projektami, zespołami i realizacją – chcę dać nową jakość Project Managerom – kluczowym osobom w procesie realizacji projektów.

Prywatnie

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwojga (11 i 14 lat). Mieszkam na warszawskim Ursynowie i cieszę się posiadaniem kota 😊. Działam społecznie zarówno w szkole moich dzieci, jak i w wolontariacie – Szlachetna Paczka.

Uwielbiam sport pod wszelkimi postaciami – zarówno kibicować, jak i go uprawiać. Biegam i jeżdżę na rowerze, wraz z dziećmi uczestniczę w ich ulubionych aktywnościach. Kibicuję wszystkim dyscyplinom sportu na poziomie reprezentacyjnym, a szczególnie siatkarzom i piłkarzom. Doceniam naturę, a szczególnie bliskość Lasu Kabackiego – w dniach smogu jest nieoceniona dla biegacza. Lubię morze i góry, choć głównie turystycznie. Uwielbiam jeździć samochodem – w mieście i poza nim. Podczas biegania, jazdy rowerem lub samochodem lubię słuchać audiobooków – szczególnie tych o tematyce rozwojowej 😊

Zawodowo

Moje role zawodowe ewoluowały od analityka ds. ryzyka w bankowości, przez konsultanta IT dla banków, menedżera kilkudziesięciu projektów IT, kierownika zespołu, dyrektora obszaru biznesowego, menedżera rozwoju biznesu, aż po konsultanta i certyfikowanego coacha.

Moje doświadczenia zawodowe zetknęły mnie między innymi z takimi obszarami tematycznymi, jak zarządzanie ryzykiem, wymogi kapitałowe, sprawozdawczość obowiązkowa w bankowości, raportowanie zarządcze, controlling, integracja i czyszczenie danych, analityka i wizualizacja danych, zarządzanie projektami, produkcja i testy oprogramowania, pre-sales i prezentowanie ofert, negocjacje i sprzedaż rozwiązań IT.

Jednak najwięcej radości przynosiły i przynoszą mi nadal kontakty z ludźmi, w szczególności kierowanie zespołem, nawiązywanie i pielęgnowanie relacji, budowa skutecznych zespołów w oparciu o efektywną komunikację, dostrzeganie w drugim człowieku potencjału i możliwości synergii, rekomendowanie odpowiednich ludzi według wybranych kryteriów w/z kompetencji lub postawy, aż po wspieranie rozwoju i dostarczanie wartości dodanej. Lubię dzielić się wiedzą, doświadczeniem i informacjami, i lubię też prosić o wsparcie – tak by pokazać, jak współzależność pomaga nam osiągać więcej. Uwielbiam, gdy wskutek świadomie zainicjowanej współzależności, pojawiają się efekty synergii między ludźmi, a te skutkują sytuacjami typu wygrana-wygrana.

Jak życie pokazało, i pokazuje na co dzień nie ma przypadku w tym co się dzieje wokół nas. Z przeprowadzonego niedawno badania Gallupa wynika, że moje główne cechy/talenty to (wg kolejności z raportu CliftonStrenghts):

  1. Developer [pl.: Rozwijanie innych]
  2. Includer [Integrator]
  3. Connectedness [Współzależność]
  4. Belief [Pryncypialność]
  5. Arranger [Organizator]

Dzięki temu badaniu wiem, dlaczego wybrałem coaching, pomimo wcześniejszych sukcesów na polu analityki, liczb, tabelek i excela.

Wartości, które są dla mnie ważne w kontekście prowadzenia coachingu i konsultacji to uczciwość, szacunek, otwartość i partnerstwo. Moim osobistym powołaniem jest inspirowanie siebie i innych do rozwoju. Właśnie dlatego ukończyłem studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Coaching Profesjonalny, a następnie kurs w najstarszej szkole coachingu w Polsce – ICC Polska, uzyskując tytuł International Certified Coach.

Kiedy powyższe informacje, moje doświadczenia i wyznawane wartości staną się interesujące i ważne również dla Ciebie – zapraszam do kontaktu.

Jeśli chcesz otrzymywać wartościowe wskazówki, pigułki inspiracji, polecane książki, filmy lub artykuły – napisz do nas na kontakt@treesoft.pl  Obiecuję, że korespondencja będzie inspirująca 😊

Ps. Więcej informacji o moich kwalifikacjach znajdziesz pod tym linkiem.